Odświeżenie Windowsa – polecane aplikacje

Jeśli chcesz odświeżyć komputer nie tylko za sprawą przywracania go do stanu początkowego, ale interesuje Ciebie również aspekt wizualny, odnalezione tutaj wskazówki powinny Ci trochę uprzyjemnić doświadczenie jakie płynie z korzystania z Windows 10 lub Windows 11. Gdy zaczyna Ci brakować czegoś nowego w codziennej pracy, pomyśl by inaczej zaprezentować swój system Windows.

Gdy myślimy by odświeżyć komputer przychodzi nam do głowy w pierwszej kolejności przywracanie systemu, a poradniki w internecie mówią resetuj ustawienia komputera. Nam jednak zależy na nowych doświadczeniach wizualnych.

Zmień kursor w Windows

Zmiany kursoru myszy można dokonać w prosty sposób. Przez Ustawienia, należy przejść do zakładki Mysz i w pasku po prawej stronie otworzyć ustawienia wskaźnika i myszy, wymagać to będzie otwarcia kolejnej podfunkcji z dodatkowymi ustawieniami. Tam po kliknięciu „Wskaźnik” możemy wybrać jeden z kilku już predefiniowanych schematów kursora lub wybrać już wcześniej przez nas zainstalowaną paczkę.

W internecie znajdziemy wiele gotowych kursorów dostępnych zupełnie za darmo. Instalacja ich odbywa się w bardzo prosty sposób. Po wypakowaniu paczki z wybranym kursorem, wystarczy tylko uruchomić odpowiedni plik, który zrobi za nas całą resztę.

Dostosuj nowy pasek menu start

Nie każdy wie, ale możemy nasz pasek menu start dostosować. Będzie nam do tego potrzebny zewnętrzny program. Mamy ich kilka do wyboru, ale my zdecydowanie polecamy StartIsBack. Za jego pomocą zmienimy wygląd paska pod ten jaki jest w Windows 11 lub przycisk start ustawimy taki, jaki był w Windows 7.

Aplikacja pozwala na odświeżenie komputera jednego z najważniejszego elementów systemu Windows. Aplikacji do zmiany paska start jest jeszcze kilka, ale ta jest zdecydowanie najlepsza.

Zainstaluj Dock jak w macOS

Jeśli lubisz ciekawe zastosowania jakie posiada system od Apple, warto zwrócić uwagę w stronę zainstalowania Docka. Możemy to zrobić z pomocą programu RocketDock lub StarDock – to są dwie najpopularniejsze do tego aplikacje. Odświeżanie komputera nie zawsze musi być takie trudne – wystarczy czasem tylko kilka nowości i system może zacząć wyglądać o wiele inaczej.

Zmień klasyczny eksplorator plików osobistych

Zmiany tradycyjnego explorera plików osobistych możemy dokonać przez instalację programu Directory Opus lub Xplorer2 – ta zmiana spowoduje inną przyjemność płynącą z operowania na plikach. Aplikacje zainstalowane przez Ciebie z pomocą tego poradnika będą bardzo dobrym krokiem, gdy zaczynasz odczuwać potrzebę zmiany i nowości.

Programy te w większości przypadków powinny Ciebie usatysfakcjonować, a ten wpis będziemy cyklicznie aktualizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *